Městský obvod Plzeň 5 - Křimice
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu Křimická 8 má nového rekordmana

Křimická 8 má nového rekordmana

V sobotu 8. dubna se za ideálního počasí uskutečnil II. ročník běhu „Křimická 8 a dětská 2″, kdy na tři trasy vyběhlo 44 závodníků od 2 do 57 let .

Nejmenší závodníci do 5 let si to rozdali na fotbalovém hřišti a všichni obdrželi účastnický list a sladkost. V kategoriích žáků (2 km) kralovali do 10 let Filip Sýkora a Veronika Votavová, do 15 let Lukáš Krpata a Sofie Maciarzová.

Hlavní soutěž na 8 km vedla podél řeky Mže z křimické sokolovny až na „Jíkalku“ v městském obvodu Plzeň 3 a poté zpět přes radčická luka do křimické sokolovny.

V kategorii do 39 let zvítězil Jan Pašek a Jana Fantová i se psem. Traťový rekord padnul až v kategorii do 59 let, který v čase 30:39 zaběhnul Jaroslav Šmíd, ve stejné kategorii žen zvítězila Zlata Lukášková.

Všichni nejúspěšnější získali medaile, diplomy a věcné ceny. Absolutní vítězové si odnesli navíc zlaté věnce z rukou starosty obce a sokola Víta Mojžíše.

Celé toto sportovní dopoledne moderoval tradičně Zdeněk Fleišman, ale poděkování samozřejmě patří i ostatním členům pořadatelského týmu tohoto závodu.

Nezbývá než konstatovat, že i letošní II. ročník křimického běhu se velice vydařil a těšíme se na viděnou na startu III. ročníku v roce 2018.